Oklejanie samochodów cennik

Oklejanie samochodów cennik

Cena oklejania uzależniona jest od kilku czynników. Przede wszystkim wielkość zaklejanej powierzchni oraz rodzaj tej powierzchni. Inaczej kalkuluje się samochód ciężarowy z płaską zabudową inaczej sportowe auto osobowe z kanciastymi kształtami. Dlatego coś takiego jak cennik oklejania samochodów nie istnieje i każde auto wyceniane jest indywidualnie.

Oprócz wielkości i rodzaju powierzchni cena zależy od samej folii. Istnieją folie ploterowe, które występują w konfiguracjach tańszych i droższych nawet jako folie wylewane z 7 letnią gwarancją, folie wylewane z przeznaczeniem do druku solwentowego oraz folie do zmiany koloru.

Folie ploterowe mają zastosowanie głównie w wycinaniu napisów oraz prostych znaków czy logotypów. Występują jako najtańsze folie ekonomiczne z roczną gwarancją oraz wylewane folie ploterowe z gwarancją producenta nawet do 7 lat. Poniżej przykład wykonania oklejania samochodu z folii ploterowych.

auta125    auta131      auta124    auta142
Innym, coraz częściej wykorzystywanym sposobem oklejania aut jest zastosowanie folii wylewanych do druku solwentowego. Folią taką można zakleić całe auto wraz z przetłoczeniami oraz wydrukować dowolny obraz. Zaletą takiego rozwiązania jest również ochrona lakieru przed drobnymi zarysowaniami oraz warunkami atmosferycznymi. Wydruki takie trzeba zabezpieczyć laminatem. I tu docieramy do wyboru laminatu.

Jak zwykle do wyboru jest kilka opcji. Laminat płynny jest tańszym rozwiązaniem ze słabszym zabezpieczeniem wydruku. Jest to lakierowanie wydruku specjalnym płynem. Drugą opcją jest laminat stały czyli zaklejenie całego wydruku specjalną folią bezbarwną. Poniżej kilka zdjęć z zastosowania takich rozwiązań:

auta122     auta109 auta107     auta62

Kolejną opcją jest całkowita zmiana koloru auta folią oraz folie karbonowe. Proszę pamiętać iż foliami takimi możemy oklejać nie tylko samochody ale również motocykle, quady, elementy wnętrz, czy łodzie a nawet samoloty. Kilka przykładów:

bmw  auta104 auta102 auta106

Sprawdź naszą ofertę oklejania aut oraz zobacz nasze realizacje – oklejanie samochodów

Poniżej także kilka filmów prezentujących różne rodzaje oklejania pojazdów:

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.